Pozor na náplně

O tiskárnách a papírech, na něž se v těchto tiskne, ví každý, kdo byl někdy při tištění přítomen nebo kdo o něm aspoň slyšel. Ale mnozí z nás, zejména ti, kdo sami žádnou tiskárnu nevlastní a dostali se k ní nanejvýš coby velice příležitostní uživatelé, ani netuší, že zmíněnými věcmi ještě problematika kvality tisku nekončí. Že je tu ještě jeden hodně zásadní ‚detail‘. A to ten, že k tomu, aby tiskárna fungovala, potřebuje tato náplň, a k tomu, aby vytvářela kvalitní tisky, musí být i tato náplň kvalitní. Což ale nebývá vždy pravidlem.

tisk - noviny

Když si někdo jde koupit toner, cartridge nebo inkoust, nejednou zkrátka z neznalosti vezme to první, co mu přijde pod ruku, případně to, co se mu zdá být nejpřijatelnější z pohledu pořizovací ceny. A to není moudré rozhodnutí. Protože nejlacinější bývá pochopitelně to, co by nikdo za větší peníz nekoupil, a to proto, že to nemá moc co nabídnout. A když pak dotyčný začne takovou náplň používat, už na první pohled pochopí, že neučinil dobře. Ovšem ve chvíli, kdy se počnou rodit nekvalitní tisky, už bývá pozdě.

Ten, kdo vsadí na originální nebo kompatibilní náplň od renomovaného výrobce se zvučným jménem a neposkvrněnou pověstí, je na tom o poznání lépe. S HP 300XL nebo podobně kvalitním materiálem totiž tiskne prokazatelně daleko kvalitněji. A nejen to – navíc mu tato náplň i mnohem déle vydrží, čímž se vyplatí, a její nespornou předností je i její šetrnost k tiskárně, díky níž se prodlužuje životnost tohoto často rovněž ne zrovna levného zařízení.

Zkrátka a dobře neprohloupí ten, kdo se při koupi náplně do tiskárny neorientuje jenom a pouze podle pořizovací ceny nebo dokonce líbivého obalu, ale výlučně podle toho, jakými skutečnými kvalitami taková náplň oplývá. Protože jenom někomu takovému se bude vzápětí dobře dařit při tisku, a to ať už bude tištěno cokoliv, obyčejnými dokumenty počínaje a dejme tomu fotografiemi konče.
mosazné litery

A nic si nenalhávejme – na kvalitě tu rozhodně záleží. V čemž mi jistě dáte za pravdu.

Nebo vy byste se snad raději dívali na rozmazané, zrnité, nedokonale zbarvené a podobně nepovedené tisky, než na ryzí dokonalost?